سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرچه بدان بسنده کردن توان ، بس بود همان . [نهج البلاغه]
ارزش نیوز

بِسْمِ اللهِ الْرَحْمنِ الْرَّحیمْ
قالَ رسولُ الله - صلی الله علیه وآله وسلم -: اِنّی تارکٌ فیکُمُ الثَقلَیْنِ کتابَ اللهِ و عترتی  اهلَ بیتی فإِنَّهُما لَنْ یَفْتَرِقا حَتّی یَرِدَا عَلَیَّ الْحَوضَ
الحمدُلله وسُبحانَکَ؛ اللّهُمَّ صل‌علی محمدٍ وآلهِ مظاهر جمالِک وجلالِک و خزائنِ اسرارِ کتابِکَ الذی تجلّی فیه الأَحدیّةُ بِجمیعِ اسمائکَ حَتّی المُسْتَأْثَرِ منها الّذی لایَعْلَمُهُ غَیُرک؛ و اللَّعنُ علی ظالِمیهم اصلِ الشَجَرةِ الخَبیثة.

و بعد، اینجانب مناسب می‌دانم که شمه ای کوتاه و قاصر در باب «ثقلین» تذکر دهم؛ نه از حیث مقامات غیبی ومعنوی وعرفانی،  که قلم مثل منی عاجز است از جسارت در مرتبه‌ای که عرفان آن برتمام دایرة وجود، از ملک تا ملکوت اعلی و ازآنجا تا لاهوت و آنچه درفهم من و تو ناید، سنگین و تحمل آن فوق طاقت، اگر نگویم ممتنع است؛ و نه از آنچه بربشریت گذشته است، از مهجور بودن از حقایق مقام والای «ثقل اکبر» و«ثقل کبیر» که از هرچیز اکبر است جز ثقل اکبر که اکبر مطلق است؛ و نه از آنچه گذشته است براین دو ثقل از دشمنان خدا و طاغوتیان بازیگر که شمارش آن برای مثل منی میسر نیست با قصور اطلاع و وقت محدود؛ بلکه مناسب دیدم اشاره‌ای گذرا و بسیار کوتاه ازآنچه براین دو ثقل گذشته است بنمایم. • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: چهارشنبه 86/4/27::: ساعت 8:0 عصر

  سرمقاله چند روز قبل کیهان که بسیار مستند و با ارائه ادله متقن برای اثبات ادعای وی نگاشته شده بود با واکنش پرحجم و شدید مقامات، مسئولان و رسانه‌های دولتی کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس و به خصوص بحرین مواجه شد.

   سرمقاله روز 18 تیر روزنامه کیهان، حداقل به 9 سند مبنی بر تعلق جزایر سه‌گانه خلیج‌فارس به جمهوری اسلامی ایران اشاره و اثبات کرده است که جزایر سه‌گانه هیچ‌گاه از تملک ایران خارج نشده، همواره ایرانی بوده‌اند و ادعاهای امارات درباره آنها کاملاً واهی است.

   کیهان در ادامه به حمایت شیخ‌نشین کوچک بحرین از ادعاهای غیرقانونی و واهی امارات علیه مالکیت کشورمان بر جزایر سه‌گانه ایرانی در خلیج‌فارس اشاره کرده و می‌نویسد: «در میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس، همراهی بحرین با سایر کشورهای عضو حساب جداگانه‌ای دارد، زیرا بحرین بخشی از خاک ایران بوده است که در جریان یک زد و بند غیرقانونی میان شاه معدوم و دولت‌های آمریکا و انگلیس از ایران جدا شده است و امروزه اصلی‌ترین خواسته مردم بحرین بازگشت این استان جدا شده از ایران به سرزمین اصلی و مادری آن، یعنی ایران اسلامی است و بدیهی است که این حق مسلم ایران و مردم استان جدا شده آن نباید و نمی‌تواند نادیده گرفته شود».

   واکنش پرحجم و شدید مقامات مسئول و رسانه‌های دولتی بحرین به این نوشته حاکی دو پیام است؛ اول آنکه حاکمیت بحرین بعد از چهار دهه چنان متزلزل است که چند خط نوشته یک روزنامه می‌تواند اساس آن را به شدت به لرزه درآورد و در ادامه باعث آن شود که مقامات و رسانه‌های دولتی آن کشور پا را از حریم خود فراتر گزارده، به خود آن‌چنان جسارت و گستاخی بدهند که به اساسی‌ترین اعتقادات و داشته‌های یک ملت بزرگ اهانت کنند. البته اینکه دولت‌مردان، مسئولان دولتی و رسانه‌های دولتی بحرین با همه تلاش خویش نتوانستند خیل مردم بحرین را در اعلام مخالفت با جمهوری اسلامی ایران با خود همراه کنند، نشان دهنده اثبات ادعای مدیر مسئول روزنامه کیهان مبنی بر تمایل مردم بحرین در بازگشت به آغوش مام میهن است.

   همچنین اینکه چند خط نوشته باعث شود که دولتی حاکمیت خود بر کشوری را در خطر ببیند، نشان‌دهنده میزان عمق ثبات حاکمیت و حکومت آن دولت است.

   پیام دوم این واقعه اما بیشتر متوجه دولت‌مردان، مسئولان دولتی، رسانه‌ها، فعالان سیاسی، نخبگان، دانشجویان و عموم مردم کشورمان است. سال‌هاست که اماراتی‌ها به صورت مستقل و یا در قالب شورای همکاری خلیج‌فارس و حتی چند بار در قالب گروه «2 + 6» یعنی کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس به اضافه مصر و سوریه در سال‌های قبل، ادعای نقض حاکیمت جمهوری اسلامی ایران بر جزایر سه‌گانه خلیج‌فارس را داشته و به علاوه در سال‌های اخیر به همراه هم‌پالگی‌های خود در شورای همکاری خلیج‌فارس سعی در جعل نام خلیج همیشه فارس داشته‌اند. اینها در حالی است که این ادعاها عموماً با واکنشی در خور از سوی ایران مواجه نشده‌اند که این مسئله گستاخی رهزنان پوشالی عزت ایران را بیشتر کرده است.    ادامه مطلب • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: سه شنبه 86/4/26::: ساعت 11:3 عصر

  با نزدیک شدن به پایان تعطیلات تابستانی مجلس، تعدادی از نمایندگان فراکسیون اقلیت به دنبال ایجاد تغییر در طرح های مهمی نظیر "سهمیه بندی بنزین" و "ساماندهی تبلیغات انتخاباتی" هستند.

   به گزارش رجانیوز، فراکسیون اقلیت با وجود آگاهی از عدم رأی آوری پیشنهادهایی درباره افزایش سهمیه خودروها و یا عرضه بنزین به قیمت آزاد، درصدد ارائه این پیشنهادها برای کسب وجهه و بهره برداری انتخاباتی از این مسئله است.

   همچنین تعداد دیگری از این نمایندگان به دنبال ارائه طرحی 2 فوریتی برای اصلاح مصوبه مجلس درخصوص ممنوعیت نصب پوستر و الصاق پارچه و پلاکارد و بنر به در و دیوار و مراکز عمومی، می باشند. زمینه سازی روزنامه های طیف دوم خرداد نیز برای طرح این اصلاحیه ها همزمان با نزدیک شدن به زمان بازگشایی مجلس، آغاز شده است.

   این درحالیست که طرح ممنوعیت نصب پوستر و الصاق پارچه و پلاکارد و بنر به در و دیوار و مراکز عمومی، علاوه بر جلوگیری از اسراف و نازیبایی معابر شهری، ارتباط تنگاتنگ "قدرت" و "ثروت" و تأثیر متقابل این دو بر یکدیگر را خنثی خواهد ساخت.

   همچنین پروپاگاندای رسانه ای طیف دوم خرداد علیه این طرح درحالی شدت گرفته است که این ممنوعیت تنها شامل نصب پوستر، بنر، پارچه و پلاکارد بر معابر عمومی بوده و انتشار پوسترها و بروشورها که معمولاً حاوی اطلعات جزیی تر و آگاهی دهنده نسبت به تحصیلات و سوابق کاندیداها دارند، منع قانونی ندارد.   منبع • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: سه شنبه 86/4/26::: ساعت 10:59 عصر

  >> دبیرکل حزب منحله دمکرات کردستان که اخیرا با بخرانهای درون تشکیلاتی مواجه شده، اعلام کرد این حزب آماده است تا با مقامات کشور مذاکره کند. وی افزوده حتی آمادگی دیدار و مصاحبه با روزنامه های کیهان و رسالت را نیز دارم!!

    >> یکی از بساز و بفروش های معروف تهران که سابقه سه دور نمایندگی مجلس را نیز دارد و هر دور، با یکی از جناح های سیاسی کشور زدوبند داشته در گفتگو با یکی از رادیوهای بیگانه اظهار داشت، برخورد فیزیکی و زندانی کردن افراد معتاد