سفارش تبلیغ
واحد طراحی
واحد طراحی
محبّتت به چیزی، کور و کر می کند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
ارزش نیوز

ویژگی ها و ارزش هــایی که خــدا در وجود انسـان قــرار داده است ،سبب تمــایز بنیادین او با سایر موجودات شده و موقعیتی خاص را در نظام خلقت برای وی رقم زده است . این ویژگی ها متناسب با هدف خلقت انسان ،یعنی تقرب به خـــداوند که تقرب به همه خوبی ها و زیبایی هاست می باشد.

یکی از این ویژگی ها ، توانایی تفکر و تعـقل اوست. قرآن کریم در بیشـترمواردی که به هـدایت اشـاره دارد از این قـوه به نـام های گوناگون چون تفکر، تعقل، تفقه و تدبر یاد می کند و رسیدن به حقیقت را به کمک این ابزار ممکن می داند . ویژگــی دیگروی قدرت اختیار و انتخاب است .اگر می گوییـم حرکــت انسان اختیاری است بدان معناست که می تـــوان هدف درسـت را تشخـیص دهـد، آن را برگـزیـــند و به سویش حرکت کند.

برای تشخیــص درست هدف خــداوند دو چراغ راه به انــسان داده است : عقـل در درون وجود او و فرستادگان الهی در بیرون .انسان به کمک عقـل خود بسیـاری از مجهولات و مسائل را در می یابد و پاسخ می دهد . مثلا" می داند که جـهان مبدایی دارد، هدفمند و نظام مند است وآینده ای روشن در انتظار اوست. همچـنین انسان به کمک عقل خود متوجه می شـود که نمی تواند پاسخ برخی از مسایل بنیـادین را بـه طور درست و کامل بدهد و برای اینگونه مسائل نیــازمند به هدایت الهی و دریافت پاسخ ها از جانب اوست .از این روست که خداوند پیامبرانی را می فرستد تا پاسخ اینـگونه مسائل را بـه انسـان ها برسانـد و هدایتـشـان کند و بدین ترتیب اگـر انسـان عاقـلانه بیـندیشـد راه دسـت یابی به همـه نیـاز ها برای وی مشخـص شـده و دلـیلی برای توجیه ناکامی ها وجود ندارد.حالا عاقلانه و با انصاف بیندیـشیم :آیا خدا به انسان مهر نمی ورزد که اینگونه از آغاز آفرینش او تا امروز به او لطــف داشته است و به هر طریـق برای هدایت او کوشیده است؟؟ • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: چهارشنبه 86/2/12::: ساعت 11:1 عصر


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 88
  بازدید دیروز: 93
  کل بازدید :249975

  >> درباره خودم <<
  ارزش نیوز
  مدیر وبلاگ : ارزش خبر[984]
  نویسندگان وبلاگ :
  یاور[0]


  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  ارزش نیوز

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<