سفارش تبلیغ
صبا ویژن
ـ در سفارش به هشام : مبادا که حکمت را فرو افکنی و آن را نزد نادانان بنهی . [امام کاظم علیه السلام]
ارزش نیوز

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی نوشته است دولت ایران در تمام منطقه تنها دولتی است که بنزین را با قیمت هر گالن ‪ ۲‬دلار از خارج خریداری و آن را به بهای ‪ ۳۴‬سنت به مصرف‌کنندگان داخلی می‌دهد.

 این روزنامه روز جمعه نوشت: به‌این‌ترتیب ایران سالانه ‪ ۵‬میلیارد دلار از درآمدهای نفتی خود را صرفا بابت پرداخت همین یارانه بنزین پرداخت می‌کند.

 به نوشته این روزنامه، هم اکنون ایران ‪۴۰‬درصد بنزین مورد نیاز خود را از ‪ ۱۶‬کشور مختلف جهان تامین می‌کند که هر آن ممکن است هدف تحریم‌های آمریکا قرار گیرند.

 نیویورک تایمز نوشته است: بر اساس سهمیه‌بندی‌های جدید، خودروهای شخصی هر ماه ‪۲۶‬گالن بنزین به قیمت یارانه‌ای ‪ ۳۴‬سنت برای هر گالن دریافت می‌کنند و تاکسی‌ها نیز در ماه ‪ ۲۱۱‬گالن بنزین سهم دارند.

 "ورا دولادوست" از تحلیلگران انرژی در اتحادیه تحقیقات انرژی کمبریج در پاریس به نیویورک تایمز گفته است ایرانیان در این زمینه بسیار دیر و در عین حال عجولانه عمل کردند. به گفته وی ایران همچنین قصد دارد تولیدات بنزین خود را افزایش دهد و اعلام کرده تا سال ‪ ۲۰۱۲‬حدود ‪ ۱۸‬میلیارد دلار برای افزایش توانایی پالایش خود سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

 این روزنامه نوشته است: باتوجه به اینکه قیمت بنزین در ایران از مدت‌های قبل به صورت ارزان ارائه می‌شده، اکنون بسیاری از مردم فکرمی‌کنند بخاطر داشتن منابع عظیم نفتی، حق مسلم آنها برخورداری از بنزین ارزان قیمت است.

 نیویورک تایمز در ادامه با اشاره به تلاشهای آمریکا برای تحت فشار قراردادن ایران جهت کنار گذاشتن برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای نوشته است رهبران جمهوریخواه و دمکرات مجلس نمایندگان لایحه‌ای را پیشنهاد کرده‌اند که بر اساس آن هر شرکتی که پس از ‪ ۳۱‬دسامبر(‪ ۱۰‬دی ) به ایران بنزین بفروشد یا به ایران در واردات بنزین کمک کند مورد تحریم قرار خواهد گرفت و آن شرکت دیگر به مشتریان آمریکایی دسترسی نخواهد داشت.            منبع • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: جمعه 86/4/8::: ساعت 10:33 عصر


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 102
  بازدید دیروز: 93
  کل بازدید :249989

  >> درباره خودم <<
  ارزش نیوز
  مدیر وبلاگ : ارزش خبر[984]
  نویسندگان وبلاگ :
  یاور[0]


  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  ارزش نیوز

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<