سفارش تبلیغ
واحد طراحی
واحد طراحی
آنکه مجادله به باطلش فراوان شود، کوری اش از حقیقت ماندگارشود . [امام علی علیه السلام]
ارزش نیوز
رئیس جمهور در نشست فوق العاده سران عرب:
قطع رابطه با رژیم صهیونیستی، کمترین خواست ملت‌ها

رییس جمهور با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه تصریح کرد: امروز تشکیل دادگاهی برای محاکمه جنایتکاران جنگی در رژیم صهیونیستی واجب و ضروری است.

به گزارش رجانیوز، دکتر محمود احمدی نژاد عصر امروز(جمعه) در نشست فوق العاده سران عضو اتحادیه عرب برای غزه در قطر، با بیان اینکه امروز همه ملت های منطقه و جهان به جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان صهیونیست ها معترض هستند، اظهارداشت: امروز دولت ها و ملت های منطقه و ملت های جهان خواسته های بسیار محدودی را اعلام کرده اند که تجدیدنظر کشورها در برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی کمترین خواسته است.

رییس جمهور شورای امنیت سازمان ملل را در مواجهه با مسایل جهان ناکارآمد برشمرد و تأکید کرد: باید برای اصلاح ساختار شورای امنیت و سازمان ملل متحد نیز اقدام مناسبی انجام شود.

دکتر احمدی نژاد با تأکید بر اینکه باید تمام کالاهای اسرائیلی و صهیونیستی مورد تحریم قرار گیرند و تمام روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی قطع شود، گفت: همه کشورهای عربی باید روابط خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند زیرا با این کار رژیم صهیونیستی تنها می شود و مردم ساکن در فلسطین اشغالی با سران خود فاصله ایجاد می کنند.

رییس جمهور با اشاره به استقبال ملت های منطقه از قطع ارتباط کشورها با رژیم صهیونیستی و تحریم کالاها و محصولات اسراییلی، گفت: در خصوص ونزوئلا و بولیوی همه شاهد بودیم که چگونه روابط خود را با این رژیم قطع کردند و ملت ها نیز از این امر استقبال کردند؛ ضمن آنکه دولت مالزی نیز اعلام کرده تمام محصولات اسرائیلی را تحریم کرده است.

دکتر احمدی نژاد با تأکید بر اینکه تغییرات کلی باید در سیاست های امریکا ایجاد شود، اظهارداشت: باید از سیطره صهیونیست ها به دولت امریکا جلوگیری شود.

رییس جمهور با بیان اینکه تغییر سیاست های امریکا یک ضرورت حتمی و خواسته مردم امریکا است اما گویا حاکمان جدید امریکا نمی خواهند از شکست های دولت سابق درس بگیرند، تأکید کرد: دولت جدید امریکا به منظور تغییر موضع خود در خصوص فلسطین نظراتی را اعلام کرده و این تغییر خط مشی سیاسی امریکا باید در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی باشد نه حمایت از این رژیم.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه باید تغییراتی هم در سیاست های اقتصادی امریکا اتفاق بیفتد تا به نفع مردم منطقه و به نفع مردم امریکا باشد، اظهارداشت: اگر امریکایی ها به صورت جدی تغییری در سیاست های خود اعمال نکنند، درآ‌ینده شاهد اشتباهات دیگری ازسوی امریکایی ها در منطقه و جاهای دیگر خواهیم بود.

رییس جمهور با اشاره به اینکه تهاجمات صهیونیست ها در غزه نتیجه یک طرح مطالعه شده از سوی دولت جدید امریکا بوده است، گفت: برخی از کارشناسان معتقدند جنایات اخیر صهیونیست ها در نوار غزه برای این است که اوضاع در منطقه نابسامان تر از گذشته باشد و از این طریق فرصتی برای دولت جدید امریکا به منظور نشان دادن عملکرد خود در مقابله با این بحران فراهم شود.

دکتر احمدی نژاد با تأکید بر اینکه دولت آمریکا می خواهد با دخالت خود، صهیونیست ها را از باتلاق غزه خارج کند، گفت: سران کشورهای اسلامی ،عربی و آزاده باید توجه کنند که نابود کردن یا تضعیف حماس ظاهر امر بود و امریکا و رژیم صهیونیستی اهداف دیگری دارند.

رییس جمهور حمایت از مردم مظلوم غزه را وظیفه همه کشورهای اسلامی و ملت های مسلمان دانست و گفت: ایران از طرح ایجاد صندوق حمایت از فلسطین استقبال می کند و دولت و ملت ایران همواره در کنار مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و غزه خواهند بود. • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: جمعه 87/10/27::: ساعت 11:52 عصر


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 106
  بازدید دیروز: 93
  کل بازدید :249993

  >> درباره خودم <<
  ارزش نیوز
  مدیر وبلاگ : ارزش خبر[984]
  نویسندگان وبلاگ :
  یاور[0]


  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  ارزش نیوز

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<