سفارش تبلیغ
صبا ویژن
پنهان کننده دانش، به درستی دانشش بی اعتماد است . [امام علی علیه السلام]
ارزش نیوز

هاشمی و محسن رضایی پای سفره... • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: جمعه 92/6/29::: ساعت 10:59 عصر

  قابل توجه شورای عالی امنیت ملی
  مراقب مصلحت سنجی های بعدی آقای هاشمی باشید!

  هفته گذشته شاهد اظهارات شگفت انگیز آقای هاشمی رفسنجانی در حسینیه جماران و سپس در شهر شیرگاه سواد کوه بودیم. ابتدا نعیمه اشراقی روز پنج شنبه در صفحه فیس بوک خود نوشت: «آقای هاشمی رفسنجانی در ملاقات با جمعی از مردم استان اصفهان در حسینیه جماران که ساعاتی پیش انجام شد در ارتباط با بمباران اخیر سوریه سخنانی بدین مضمون ایران نمود: دولتی که ملت خود را بمباران شیمیایی کند عواقب سخت آن را خواهد دید همان گونه که صدام در بمباران حلبچه ننگ ابدی را بر خود خرید و دچار چنین سرنوشت هولناکی شد."وی سپس در پاسخ به کامنت یکی از کاربران نوشته است: من در مراسم نبودم، از قول شوهرم گذاشتم و بعد از تعجب دوستان که فکر کردم شاید شوهرم اشتباه شنیده باشد، از آقای نصر نویسنده روزنامه شرق هم جویا شدم ایشان هم تایید کردند.


  این خبر به سرعت در عرصه مجازی پخش شد و موجب شگفتی عموم مردم گردید. بلافاصله مدیر‌کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت آقای سلیمانی این خبر را تکذیب کرد. ولی مجددا چند روز بعد، در شهر شیرگاه در مراسم مرحوم آیت ا... صالحی مازندرانی ضمن تاکید بر همان سخنان گفته شد:"‌مردم سوریه بیش از 100 هزار کشته و 8 میلیون آواره دادند در داخل و خارج، زندان‌ها پر از مردم، زندان‌ها جا ندارد بعضی از ورزشگاه‌ها را گرفتند، آن‌ها را پر کردند. شرایط بدی بر مردم حاکم است، مردم از یک طرف از طرف خود حکومتشان بمباران شیمیایی می‌شوند و از طرف دیگر امروز منتظر بمب‌های آمریکا باید بمانند. "
  این اظهارات فضای مجازی را پر کرد و به سوژه اصلی رسانه‌های دشمن تبدیل شد و به شدت مورد استقبال غربی‌ها از جمله اوباما قرار گرفت؛ پس از مدتی فایل صوتی‌ای که همان اظهارات را تایید می‌کرد روی سایت‌ها قرار گرفت. در عین حال به رغم شنیدن صدها تن از حاضران، آیت‌ا... طباطبایی -امام جمعه اصفهان- اظهار داشت: من به هاشمی گفتم که آن‌ها صدا را دارند. هاشمی رفسنجانی در پاسخ به من گفت: "من صدا را خودم دیدم. صدا را درست کرد‌ه‌اند و خواسته‌اند که مثل من حرف بزنند. اصلاً این حرف و موضع من نیست. من گفتم آمریکا بهانه کرده که دولت سوریه علیه مردمش بمب‌های شیمیایی زده. گفتم آمریکا این‌طور گفته است نه ‌این‌که موضع من باشد. این جزو اسرائیلیات است که من چنین حرفی را زده باشم.
  امام جمعه محترم اصفهان سپس اظهار داشته است: چرا باید بگوییم که این شخصیت این حرف غیرمرتبط نامربوط را زده است؟ روایت داریم اگر 50 نفر هم بگویند فردی حرفی را زده ولی خود آن فرد بگوید نگفته‌ام، فصدّقه و کذّبهم (آن فرد را تصدیق کن و آن‌ها را که می‌گویند گفته، تکذیب کن).
  به دنبال این ادعا، سایت بلاغ فیلم ایشان را نیز منتشر کرد و آقای علی مطهری هم که از ارادتمندان آقای هاشمی است، آن را تایید کرد و گفت که آقای هاشمی آن حرف‌ها را زده است. سرانجام آقای هاشمی پس از گذشت قریب به 10 روز که اظهاراتش در رسانه‌های بیرونی نقش خودش را ایفا کرده بود، در دیدار اعضای کمیته فرزندان شاهد و ایثارگران گفت اخیراً نقلی از بنده در مورد سوریه، بهانه سوء‌استفاده و تخریب‌های جدید توسط این گونه رسانه‌ها را فراهم کرد که به‌هیچ‌وجه صحیح نیست.
  1. بنا‌بر درخواست آیت ا... طباطبایی در این موضوع، آقای هاشمی را تصدیق می‌کنیم و مصلحت نیز بر همین است که تصدیق کنیم، ولی آیا می‌توانیم همه کسانی را که در دو جلسه جداگانه این سخن را شنیده‌اند تکذیب کنیم تا حرمت آقای هاشمی حفظ شود؟
  2. نکته قابل توجه این که ایشان در‌باره فیلم منتشر شده اظهار نظری نکرده و همچنین نگفته است که چرا این قدر دیر هنگام به تکذیب این نقل قول پرداخته است؟
  3. تاثیر اظهارات ایشان در خارج از مرزها به مراتب بیش‌تر از داخل بوده است. آیا تکذیبیه ایشان در خارج از مرزها نیز تاثیر‌گذار است یا این‌که از نوع نوشدارو پس از مرگ سهراب تلقی می‌شود؟
  4. البته این برای اولین بار نیست که ایشان از این‌گونه اقدامات انجام می‌دهد. ایشان چند سال پیش هنگامی که موضوع مذاکرات هسته‌ای در شرف به نتیجه رسیدن بود، اقدام به انتشار نامه محرمانه به امام خمینی(ره) درباره علل پذیرش قطعنامه کرد.
  5. اگر تکذیب ایشان را نسبت به این موضوع بپذیریم، اظهارات قبلی ایشان در‌باره این‌که ما با اسرائیل جنگی نداریم و این اعراب هستند که با اسرائیل سر جنگ دارند چگونه توجیه کنیم؟ چنان‌چه این موضوع را نیز به نحوی توجیه کنیم، مصاحبه ایشان با فصلنامه مطالعات بین‎المللی را که در بخشی از آن از مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین به عنوان ابزار جمهوری اسلامی ایران برای مزاحمت دیگران یاد شده، چگونه برخورد کنیم‌؟
  وی می‌گوید:‌ " در مورد حزب الله که شیعه و بخش عمده ملت لبنان است و در تاریخ همیشه مظلوم بوده هم برای فلسطین و هم برای لبنان. این‌ها قابل دفاع بوده و هست، به شرط این‌که ما از این‌ها برای مزاحمت دیگران استفاده نکنیم و این‌ها هم کار خودشان را بکنند. وقتی که نظام نخواهد در دنیا ماجراجویی بکند، این‌گونه مسائل قابل تحمل است"!
  چنان چه در روزهای آینده ناگهان خبرهایی از این سنخ از آقای هاشمی پخش شود چه باید کرد؟ از این رو شایسته است شورای عالی امنیت ملی و ریاست محترم آن برای چنین احتمالاتی -هر چند ضعیف- چاره‌ای بیندیشند. آقای هاشمی نشان داده است که هر آن‌چه را مصلحت بداند انجام خواهد داد. ایشان پس از پایان این ماجراها در مصاحبه‌ای با سایت شخصی‌اش در این‌باره که چرا ‌حرف‌های متفاوتی می‌زند؟ عنوان کرده است: "عمل به مصلحت همیشه مشکل است. یعنی وقتی که انسان به خاطر مصلحت یک کار خلاف مسیر عادی انجام می‌دهد یا سخنی مخالف نظرات غالب می‌گوید‌، در آن لحظه حتما مشکلاتی دارد، خیلی‌ها را هم ناراحت می‌کند، ولی این دلیل آن‌نمی شود که انسان وقتی مصلحت مردم و نظام و کشور را تشخیص داد در گفتنش تردید کند، هرگز در این باره تردید جایز نیست، غفلت از مصلحت بسیار عوارض سخت و جبران ناپذیری دارد.»
  وی بدون این‌که منظورش را از آن‌چه "مصلحت" نامیده، بگوید، گفته است: به صرف احتمال مخالفت‌ها و حتی تهمت‌ها و انگ زدن‌ها و برچسب‌ها هرگز در بیان و عمل به مصلحت نباید تردید یا سکوت کرد و منتظر وقایع احتمالی ماند." سپس با تمسک به روش امام(ره) در پذیرش قطعنامه 598 می‌گوید: "این آموزه بزرگ امام راحل(ره) به ما در زمان پذیرش قطعنامه 598 بود که چگونه حتی لحظه‌ای در تامین مصلحت مردم و نظام اسلامی تردید نکردند و در حالی که تا 20 روز قبل شعار جنگ جنگ تا رفع فتنه می‌فرمودند، وقتی به "کشف مصلحت مردم" رسیدند بدون آن‌که حتی یک لحظه هم به حفظ آبروی خویش فکر کنند، بدان عمل کردند و با آن هوشی که داشتند جمله "‌جام زهر را می‌نوشیم‌" را درست به‌کار بردند. یعنی انتخاب کردیم که بنوشیم‌. یعنی بر ایشان تحمیل نشد که بنوشند‌. حالتی بود که به‌خاطر مصلحت انتخاب کردند‌. ایشان با تفکر و پیش بینی شرایط آن جمله را به‌کار بردند. هم مصلحت را رعایت کردند و هم ناراحتی خودشان را به مردم نشان دادند که دلشان نمی‌خواست این‌گونه شود و هم آینده را در آن جمله نهادند که مردم در آینده خواهید دید که چه فتحی کردیم؟" آقای هاشمی در پایان گفته است که اگر "در عمل به مصلحت نظام کوتاهی کنیم‌، ضررهای جبران ناپذیری خواهیم دید."

  منبع مطلب • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: سه شنبه 92/6/26::: ساعت 11:51 عصر


  طعنه سنگین پناهیان به سیاستمدار پیر

  در مراسم بزرگداشت شهید هادی باغبانی؛
  هنرمندان و مستندسازان باید با عمل خود آن‌چنان حق را آشکار کنند تا سیاستمداران فرتوت به اشتباه نیفتاده و به علت کهولت سن، دوست و دشمن را اشتباه نگیرند.


 • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: پنج شنبه 92/6/14::: ساعت 11:25 عصر

  اکنون سوال این است که اگر مثلا سرویس جاسوسی سیا یا موساد و یا ام‌آی‌سیکس انگلیس اظهارات آقای هاشمی را مستند ادعاهای نچسب خود قرار دهند و منافع ملی ما و منافع کلان جهان اسلام به مخاطره افتد، وی چه عذری برای جبران خسارتی که به بار می‌آورد خواهد داشت؟! آیا می‌شود گفت که ایشان در آشوب‌افکنی 4 سال پیش نیز همسو با شما بود و به دروغ ادعای تقلب در انتخابات 88 را مطرح کرده بود و از این روی ادعای اخیرش بر وزن دعاوی باطل شما چیزی نمی‌افزاید؟!


 • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: پنج شنبه 92/6/14::: ساعت 11:16 عصر

  مشاور کروبی: مواضع هاشمی به حیثیت روحانی لطمه می‌زند!

  همکار سابق مهدی کروبی در راه‌اندازی شبکه ماهواره‌ای تصریح کرد اظهارات چند وقت اخیر هاشمی‌رفسنجانی از جمله درباره استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی نشانه پیر فلجی سیاسی و نوعی خودزنی است.
  داریوش سجادی مشاور سابق کروبی و از همکاران نشریات اصلاح‌طلب در وبلاگ خود نوشت:‌«شواهد و قرائن و اظهارات «اکبر هاشمی‌رفسنجانی» طی یک هفته اخیر می‌تواند نشان‌دهنده ابتلای ذهنی به نوعی پیرفلجی (Parkinson) سیاسی در سنین کهولت باشد که با وجود «فلکسی بیلیتی» بالا (High Flexibility) تدریجاً و به حکم تقدیر به نقطه پایان خود می‌رسد.
  وی می‌افزاید:‌«نمونه‌ای دیگر اظهارات 24 سال پیش مهندس بازرگان در مصاحبه با روزنامه تهران تایمز بود که در آن گفت‌وگوی اعلام کرد ‌«فردای آزادسازی خرمشهر به منظور تبریک و شادباش نزد هاشمی‌رفسنجانی رفتند و بعد از ابلاغ مراتب خرسندی خود از این عملیات موفق به هاشمی گوشزد کرده‌اند که اکنون و با احراز تمامیت ارضی ایران در سرحدات خود فرصت مناسبی است تا ایران پیش‌قدم شود و به جنگ پایان دهد و مطابق گفته مرحوم بازرگان، هاشمی نیز ضمن صحه گذاشتن بر چنین خواسته‌ای به ایشان قول داده تا شخصاً این مسئله را نزد امام مطرح و دنبال کند و بر همین منوال جنگ را به اتمام برسانند!» این در حالی است که در فردای انتشار این مصاحبه و با بالا گرفتن جو پرسش و مطالبه توضیح، دفتر آقای هاشمی‌رفسنجانی اعلام کرد ضمن استعلام از ایشان آقای هاشمی فرمودند اصل آن جلسه را به یاد می‌آورند اما موضوع مذاکرات را فراموش کرده‌اند!
  داریوش سجادی با ابراز تعجب از اظهارات اخیر هاشمی در متهم کردن دولت سوریه به کاربست سلاح شیمیایی می‌افزاید:‌«با شدت گرفتن و تعدد یافتن این گفتن‌ها و تکذیب کردن‌ها به وضوح می‌توان نوعی خودزنی و خودتخریبی ناخواسته را از رفتار و گفتار و سلوک هاشمی استنباط کرد. روندی که اگر منحصر به ایشان می‌ماند شاید قابل تحمل بود اما خواسته یا ناخواسته تالی فاسد خودزنی هاشمی متوجه دکتر حسن روحانی است که هاشمی اصرار زیادی دارد پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری را به نام خود و ناشی از زحمات خود سند بزند. روحانی اکنون بلاگردان «هاراگیری» هاشمی شده است.
  مشاور کروبی در ادامه یادآور می شود: هاشمی از رد صلاحیت خود و از دست رفتن فرصت تحقق آرزوهایش عصبانی است و در حال تخریب خود از طریق همین اظهارات و مکنونات است. او احساس غبن می‌کند. اصرار اخیر وی در افشای نامه محرمانه‌اش به امام در سال‌های آخر حیات بنیانگذار جمهوری اسلامی جهت بهبود رابطه با آمریکا و اصرار امروزش بر عاملیت حکومت سوریه در بمباران شیمیایی دمشق برون ریخت چهره واقعی هاشمی است که از ابتدا نیز دلبسته شعارها و آرمان‌های فرامرزی انقلاب خمینی نبود.
  سجادی این را هم نوشته که «علی‌رغم صرافت محمدجواد ظریف وزیر خارجه روحانی و حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات که اظهار داشتند از چند ماه قبل در جریان انتقال سلاح شیمیایی با عاملیت و مساعدت عربستان به سوریه بوده و آن را رسماً به اطلاع آمریکایی‌ها رسانده‌اند باز هم هاشمی برخلاف مواضع کلیت نظام و دولت حسن روحانی که علی‌القاعده باید مورد وثوق وی باشد اصرار معناداری بر متهم کردن دولت از خود نشان می‌دهد و عملاً موجبات مضیق شدن قدرت مانور روحانی در عرصه خارجی را فراهم می‌کند.»
  مشاور کروبی از علاقمندان هاشمی خواست به او در اعلام بازنشستگی و خداحافظی از دنیای سیاست پیش از آن که آسیب بیشتری به خود بزند کمک کنند. • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: پنج شنبه 92/6/14::: ساعت 11:10 عصر • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: چهارشنبه 92/6/13::: ساعت 9:3 عصر

  رادیو فردا نیز در گزارشی با اشاره به اصلاحیه های صورت گرفته درباره اظهارات هاشمی سخنان این روزهای اکبر هاشمی رفسنجانی، را نشانه این دانست که مساله برخورد با بحران سوریه در ایران به صف بندی تازه‌ای بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان تبدیل شده‌است
  صرف نظر از صحت و سقم ادعای هاشمی رفسنجانی مبنی بر ساختگی بودن یا نبودن صوت و فیلم سخنرانی او در شهر سوادکوه، عقب نشینی هاشمی رفسنجانی از این مواضع غیرمسئولانه در قبال موضوع سوریه و بازگشت به موضع نظام نشان می‎دهد که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به خوبی به غیرقابل قبول بودن این نوع رویکردها در میان چهره‎های برجسته سیاسی پی برده باشد.


 • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: چهارشنبه 92/6/13::: ساعت 9:1 عصر

  هاشمی به نفس نفس افتاد / هاشمی و سیاست گدایی از غرب برای حل مشکلات

  جریان بزرگ انحرافی دولت روحانی از همان ابتدای کار و قبل از هر گونه خدمت رسانی و تلاش برای محرومان و مستضعفان جامعه، از حق دادن به دشمنان مقاومت و سوریه که همان رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار می باشد، سخن به میان می آورد.


 • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: سه شنبه 92/6/12::: ساعت 3:16 عصر


     1   2      >

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 29
  بازدید دیروز: 625
  کل بازدید :271906

  >> درباره خودم <<
  ارزش نیوز
  مدیر وبلاگ : ارزش خبر[984]
  نویسندگان وبلاگ :
  یاور[0]


  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  ارزش نیوز

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<