سفارش تبلیغ
صبا ویژن
اگر آن که خواهى نیستى بارى بدان ننگر که کیستى . [نهج البلاغه]
ارزش نیوز
هاشمی رفسنجانی
هاشمی رفسنجانی:
رجل سیاسی بودن مختص مردان نیست/ جنسیت امتیاز انسانی نیست

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جنسیت امتیازی برای انسان‌ها نیست، متذکر شد: طبق نظر شهید بهشتی رئیس مجلس خبرگان قانون اساسی منظور از کلمه «رجال سیاسی» اعم از زن و مرد است. • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: چهارشنبه 92/4/12::: ساعت 12:28 صبح


  برخی اخبار از قطعی شدن نام محمود واعظی به عنوان وزیر امور خارجه دولت دوازدهم حکایت می‌کنند. این مساله از آنجایی باعث ایجاد نگرانی در میان افکار عمومی شده که منابع آگاه از نزدیکی وی به مهدی هاشمی رفسنجانی خبر می‌دهند؛ ارتباط نزدیکی که سبب شده تا مهدی هاشمی در اکثر قریب به اتفاق جلساتی که واعظی حضور دارد، او را همراهی می‌کند.


 • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: چهارشنبه 92/4/12::: ساعت 12:26 صبح

  محمدحسین صفارهرندی
  صفارهرندی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
  طرف بازنده در انتخابات سال 88 ادب دمکراسی را رعایت نکرد/ آقای روحانی تعبیر سازش را در سیاست خارجی نمی‌پسندد

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه‌ در سال 88 ادب دمکراسی در طرف بازنده انتخابات وجود نداشت، گفت: این قضیه فاجعه‌ای در دمکراسی ملی ما به شمار می‌رفت چرا که برخی می‌خواستند بداخلاقی را در کشور باب کنند. • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: چهارشنبه 92/4/12::: ساعت 12:26 صبح

  آیا خرد جمعی فقط در هاشمی خلاصه شده است؟ • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: یکشنبه 92/4/9::: ساعت 10:46 عصر

  هاشمی رفسنجانی
  هاشمی رفسنجانی:
  خاطرات تندروی شورای شهر اول تلخ بود/دولت جدید برای ارتقای جایگاه ایران تلاش کند

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به اعضای جدید شورای شهر تهران که اکثراً از چهره‌های سیاسی هستند متذکر شد که با حس اجتماعی به حل مسائل مبتلابه مردم بپردازند. • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: یکشنبه 92/4/9::: ساعت 10:44 عصر

  عقد موقت افراطی گری باطل شد

  آیا افراطیون به نماز جمعه باز می گرددند؟
  کسانی که اعلام می کنند که ریاکاری و افراطی گری موقتی و فانی است، آیا بعد از اینکه نتیجه انتخابات به گونه دلخواهشان رقم خورد؛ آیا حاضرند عقد موقت خود با افراطی گری و قانونی شکنی هایی که در سال 88 در پیش گرفته بودند، باطل کنند؟


 • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: پنج شنبه 92/4/6::: ساعت 10:36 عصر

  اصلاح‌طلبان با روحانی همان خواهند کرد که با هاشمی کردند (خبر ویژه)

  یک عضو سابق دفتر تحکیم می‌گوید اصلاح‌طلبان نگاه ابزاری دوگانه به رئیس جمهور منتخب دارند.
  عابد توانچه که دارای گرایشات مارکسیستی است،‌در مصاحبه با اخبار روز گفته است: اصلاح‌طلبان سیاست دوگانه‌ای در مقابل روحانی در پیش گرفته‌اند. از یک طرف او را پس می‌زنند تا هزینه‌ای برای روحانی پرداخت نکنند. از طرف دیگر تأیید می‌کنند و دو دستی به روحانی چسبیده‌اند. دست از سر روحانی برنمی‌دارند مگر مطمئن شوند چیزی به آنها نمی‌ماسد. تلاش اصلاح‌طلبان برای مصادره او نمی‌تواند لقمه چرب و نرمی نصیب آنها بکند.
  عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر می‌افزاید: اصلاح‌طلبان به حسن روحانی مثل ساندیسی نگاه می‌کنند که تا زمانی که آخرین قطره ممکن در او را میک نزنند لوله ساندیس را از آن بیرون نخواهند کشید. احتمالاً چند نوبت هم حباب و هوای خالی با طعم آبمیوه باید مکیده شود تا مطمئن شوند که دیگر نمی‌توانند از روحانی استفاده‌ای کنند. بعد همان کاری را که با هاشمی رفسنجانی کردند با او می‌کنند. اصلاح‌طلبان در وضعیت بدی گرفتار شده‌اند. از یک طرف باید به حسن روحانی بچسبند چون تنها شانس بقا و حیات آنان است. آنان به دلیل رفتارهای متناقض خود به شدت به جایگاهی که سابق بر این داشته‌اند آسیب زده‌اند. اصلاح‌طلبان در ابتدا خیلی دست به عصا وارد بازی انتخابات شدند و در انتها وقتی همه نگاه‌ها به روحانی معطوف شد به صورت زیرپوستی بازی خود را پیش بردند. عارف که رأی زیادی نداشت، از انتخابات کنار کشید و بعد از پیروزی سعی کردند او را باد کنند و اینطور جلوه بدهند که اگر عارف کنار نمی‌کشید روحانی رأی نمی‌آورد. دارند تلاش می‌کنند از او یک قهرمان بسازند. عارف از موقعیت خودش استفاده کرده و در حال مکاتبه علنی و فرمالیته با مسئولان حکومت است که به جایگاه خود و اصلاح‌طلبان پیرامون خودش مشروعیت حکومتی بدهد.
  وی گفت: عارف که به هیچ عنوان فاکتورهای لازم برای جدی گرفته شدن از سوی مردم را نداشت حالا سعی می‌کند- و می‌کنند- که در سایه دیدار با هنرمندان،‌ورزشکاران و زنان اصلاح‌طلب، خاتمی و دیگران به او آمپول دوپینگ تزریق کنند. یادمان باشد او در بدترین شرایط اصلاح‌طلبان از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده است پس فعلاً باید در آب نمک بخوابد تا اولاً برای روز مبادا حفظ شود و ثانیاً تا جائی که می‌شود آب زیرپوست او برود.
  توانچه می‌افزاید: این رفتار اصلاح‌طلبان به این دلیل است که مطمئن هستند روحانی آنطور که توقع دارند به آنها بازی نخواهد داد. از طرف دیگر اصلاح‌طلبان مطمئن هستند که به زودی بخش‌هائی که از ترس سعید جلیلی به روحانی رأی داده‌اند یا بر مبنای انتظارات یا توقعاتی که داشته‌اند به روحانی رأی داده‌اند؛ به زودی از فضای احساسی خارج شده و کم‌کم بازار انتقاد و اعلام برائت از حسن روحانی داغ خواهد شد. اصلاح‌طلبان می‌خواهند فاصله ایمنی لازم از روحانی را حفظ کنند تا در انتخابات بعدی به عنوان متمم روحانی و در عین حال به عنوان آلترناتیو روحانی دوباره وارد عرصه شوند. اصلاح‌طلبان می‌خواهند از حسن روحانی نهایت استفاده را بکنند اما جوابگوی کارنامه او نباشند. برای همین است می‌گویم اصلاح طلبان به روحانی به چشم ساندیس نگاه می‌کنند. • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: پنج شنبه 92/4/6::: ساعت 10:26 عصر

  البته پرونده نواقصی هم داشته که آقای سراج قرار بود آن‌ها را ضمن محاکمه رفع کند اما زمانی که ملاحظه کردند که آن‌ها درخواست مهلت دارند، قاضی خودش نواقصی را که به نظرش می‌آمد در همین فرصت انجام دهد را رد کرد تا فرصت دیگری نگیرد؛ لذا اگر آن‌ها درخواست استمهال نمی‌کردند، دادگاه همان روز پانزدهم اردیبهشت شروع می‌شد و در حین رسیدگی قاضی می‌توانست نواقص را رفع کند.


 • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: پنج شنبه 92/4/6::: ساعت 10:18 عصر

  هاشمی رفسنجانی
  هاشمی رفسنجانی:
  امیدوارم اقدامات روحانی بزودی به نتیجه برسد

  رئیس مجمع تشخیص در دیدار با رئیس‌جمهور منتخب گفت: آقای روحانی سازماندهی خوبی کرده‌اند و کارها به خوبی پیش می‌رود. • کلمات کلیدی :
 • ارزش خبر ::: پنج شنبه 92/4/6::: ساعت 10:18 عصر


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 40
  بازدید دیروز: 625
  کل بازدید :271917

  >> درباره خودم <<
  ارزش نیوز
  مدیر وبلاگ : ارزش خبر[984]
  نویسندگان وبلاگ :
  یاور[0]


  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  ارزش نیوز

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<